SZUKAJ

Valentino & Stella McCartney Fall 2020

Valentino & Stella McCartney Fall 2020

Valentino

ich zebranych na ostatnim pokazie Valentino gotycką stylistyką! Można śmiało stwierdzić, że nigdy nie była ona tak luksusowa jak teraz.

W swoich poprzednich kolekcjach projektant nasycił markę jasnymi kolorami i mnóstwem zdobień, takich jak pióra i cekiny, tworząc małe dzieła sztuki, które należy pokazywać na okładkach czasopism lub nosić na czerwonym dywanie.

Jesienią 2020 roku poczujemy się bardziej stonowanie, dzięki ubraniom i akcesoriom w czerni. Notatki z pokazu wskazują, że Piccioli chciał „skupić się na osobach, aby przedstawić i wywyższyć ich uczucia i emocje”. Jednolity ubiór stanowił idealne tło do wyrażenia ich indywidualności.

Co ważne, czerń to także idealne tło dla nienagannego krawiectwa, niezależnie od tego, czy były to sukienki o ostrych krojach, czy idealnie workowate spodnie, a wszystko to w połączeniu z botkami na platformie. Do tego motywy róży, soczyste odcienie czerwieni i zieleni i biżuteria – doskonałe!

Pokaz mody

Detale

Goście

Stella McCartney

Jako weganka i liderka mody przyjaznej środowisku, Stella McCartney bardzo wyraźnie zamanifestowała swoją miłość do zwierząt. Tym razem przeniosła ją jednak na wyższy poziom. Co to znaczy?

Cyfrowe zaproszenie na jej pokaz na jesień-zimę 2020 roku zawierało gif-a ze zwierzętami, z hasłem “Make love, not leather”.

Po przybyciu na poniedziałkowe show, goście zostali powitani przez ludzi w strojach zwierzęcych, takich w rodzaju maskotki drużyny sportowej. Była wiewiórka, aligator i kucyk – pojawiły się one ponownie na wybiegu, zinterpretowane graficznie jako prosta biżuterii. Akcesoria dobrze współgrały z wydrukami stworzonymi we współpracy z archiwum artysty Erté.

Odzież wierzchnia w odcieniach szarości i khaki była mocnym punktem kolekcji, podobnie jak jedwabne sukienki z błyszczącymi ozdobami, które z pewnością zachwyciły celebrytów. Jesteśmy ciekawe, kto zdecyduje się na jedną z nich na czerwonym dywanie.

Pokaz mody

Detale

(Fot. Vogue, Nowfashion)

 

Inne wpisy

Zostaw komentarz