SZUKAJ

Valentino & Givenchy Spring 2020

Valentino & Givenchy Spring 2020

Valentino

W kończącym się miesiącu mody można było odczuć w powietrzu  apetyt na “oczyszczenie”. Po sezonach nadmiaru wygląda na to, jakbyśmy pragnęli poczucia minimalizmu. Projektant Valentino, Piccioli odpowiadając na to zapotrzebowanie, znalazł „najbardziej uniwersalny element”, jaki mógł – białą koszulę – i poddał go analizie ozdabiając za pomocą falban, koronki i piór i przekształcając w peleryny i tuniki.

Oprócz nich na wybiegu pojawiły się zwiewne małe sukienki, szorty, które można spokojnie założyć na wyjście do miasta i płaskie sandały zdobione piórami – kobiece i urocze.

Cała kolekcja była radosna, poruszyła serca zgromadzonych gości, a na koniec projektant (ponownie) otrzymał owacje na stojąco.

Pokaz mody

Goście

Givenchy

Najnowsza kolekcja Waight – Keller zatytułowana „NY Paris 1993” to spojrzenie wstecz na Calvina Kleina oraz Nowy Jork i Paryż. Projektantka przypomniała sobie kontrast dwóch modnych miast. „Kiedy się tam przeprowadziłam, Nowy Jork miał bardzo surowego ducha: dużo dżinsów, dużo luzu i minimalizm. Za każdym razem, gdy podróżowałam do Paryża, było bogactwo, kwiaty i ekstrawagancja” – wspominała za kulisami przed swoim pokazem ubrana w surowe podarte i przycięte dżinsy kontrastujące z elegancką burżuazyjną bluzką.

Najbardziej zaskakującym elementem kolekcji był zdecydowanie dżins – od pary dżinsów po sukienkę z dekoltem w szpic, wykonaną z dwóch różnych kolorów materiału. Notatki opisywały materiał w stylu retro z lat 90 jako pochodzący z recyklingu, wskazując na świadomą przyszłość.

Backstage

Pokaz mody

Goście

(Fot. Zimbio, The Impression, Vogue, Nowfashion)

Inne wpisy

Zostaw komentarz