SZUKAJ

Tory Burch & Self-Portrait Fall 2020

Tory Burch & Self-Portrait Fall 2020

Tory Burch

Sezon jesienny to sezon na botki i kozaki – w końcu jest to najbardziej pragmatyczny wybór obuwia na chłodniejsze dni. Podczas ostatniego pokazu podczas New York Fashion Week Tory Burch wzięła sobie tę praktyczność do serca.

Odbywający się w Sotheby’s na Upper East Side w Nowym Jorku pokaz skupiał się na 11 dziełach nowojorskiej artystki Francesci DiMattio. DiMattio zaprojektowała wiele kwiatowych nadruków, których projektantka używała nie tylko na ubraniach, ale także obuwiu, w tym kwiatowe hafty na kozakach za kolanach, w których modelki kroczyły po wybiegu. Sama jest kolekcjonerką, o czym wspomniała podczas pokazu. Kupiła nawet kawałek wazonu, który uformowano tak, aby wyglądał, jakby zawalił się pod ciężarem włożonych do niego kwiatów.

Swój punkt widzenia podkreśliła, zapraszając piosenkarkę Alice Smith do wykonania hip-hopowej wersji utworu Q-Tip  z 1963 roku „You Don’t Own Me”.

Pokaz

Backstage

Goście

Self-Portrait

Self-Portrait to marka, która rośnie i rozwija się na całym świecie. Znana jest z ładnych i niedrogich hiper-kobiecych sukienek koktajlowych, a na specjalne okazje poszerzyła swoją ofertę o kolejne kategorie. Za kulisami przed pokazem projektant Han Chong omówił kilka praktycznych kwestii: wielu jego sprzedawców naciskało na więcej dzianin, głównie w celu uwzględnienia różnych klimatów i półkul. Podobnie sklepy proszą o pełną, sięgającą od stóp do głów garderobę od Self-Portrait.

Projektant powiedział, że przy tak wielu rzeczach, które dzieją się w naszym życiu, od zamieszek politycznych – po Brexicie – po kryzys klimatyczny, kobiety potrzebują mniej zamieszania. Skupił się na drobniejszych szczegółach, takich jak krawiectwo i drapowanie.

Zestawił ze sobą zatem koronkowe sukienki i jedwabne sukienki plisowane z detalami w kształcie kapeluszy, z płaszczami z PCV i dopasowanymi elementami przywodzącymi na myśl garderobę jeździecką. I chociaż wyszło mu to całkiem nieźle, nadal na pierwszy plan wybijały się wieczorowe kreacje.

Pokaz

Backstage

Goście

(Fot: Vogue, VMagazine, WWD, Nowfashion)

Inne wpisy

Zostaw komentarz