SZUKAJ

Top 10 świątecznych filmów

Top 10 świątecznych filmów

Ostatnie dni przed Świętami wypełnione były zajęciami, takimi jak: pieczeniem pierników, dekorowaniem choinki, pakowaniem prezentów i lepieniem pierogów. Nie było mowy o przyjemnościach. Dajmy sobie jednak czas na odrobinę odpoczynku. Na przykład … w Święta.

Jeśli między jedzeniem pysznych pierogów, a kolejną porcją ciasta od babci zamarzy wam się usiąść wygodnie z kubkiem gorącej czekolady w fotelu, odpocząć i po prostu miło spędzić czas – polecamy TOP 10 filmów świątecznych, które my lubimy oglądać przez cały grudzień. Ten magiczny czas warto spędzić z najbliższymi, robiąc coś fajnego razem.

Zdjęcia: Netflix, Filmweb, kafeteria, mechaniczna-kulturacja

1 / The Princess Switch / Zamiana z księżniczką – Romantyczna komedia Netflixa ze Świętami w tle. Mocno stąpająca po ziemi cukierniczka z Chicago i szykująca się do ślubu księżna – w obu rolach Vanessa Hudgens – odkrywają, że wyglądają tak samo i postanawiają świątecznie zamienić się miejscami.

2 / The Holiday Calendar/ Świąteczny kalendarz – Utalentowana, ale sfrustrowana fotografka (Kat Graham) dostaje w prezencie świąteczny kalendarz, który zdaje się przepowiadać przyszłość. Czy z jego pomocą odnajdzie miłość?

3 / Listy do M. 3 – Pięć kobiet i pięciu mężczyzn odkrywa miłość w czasie świąt Bożego Narodzenia.

4 / Bad Mom’s Christmas/ Złe mamuśki 2. Jak przetrwać święta Idą Święta, a to w życiu każdej pani domu, jak wiadomo, szczególny czas. Tygodnie harówki przy garach, walka wręcz przy sklepowych ladach o najlepsze kąski, detektywistyczna praca w poszukiwaniu prezentów dla całej rodziny. Po prostu pełnia szczęścia. Złe mamuśki dawno jednak zrzuciły kajdany perfekcyjnej pani domu i mogłyby się tym świątecznym czasem cieszyć z drinkiem w ręce, gdyby nie fakt, że zbliżają się jeźdźcy Apokalipsy czyli ich szacowne mamusie: strażniczki rodzinnych tradycji, konserwatywne jak dąb Bartek i surowe jak treser dzikich zwierząt. Czy naszym wyzwolonym mamuśkom uda się przekabacić własne rodzicielki i przeciągnąć je na weselszą stronę mocy?

5 / A Christmas Prince/ Świąteczny książę – Młoda dziennikarka dostaje prezent jeszcze przed Świętami zostaje wysłana za granicę, aby przygotować materiał o dziarskim księciu, który wkrótce ma zostać królem.

6 / A Christmas Prince: The Royal Wedding/ Świąteczny książę – Królewskie wesele Rok po tym, jak pomogła Richardowi zdobyć koronę, Amber przygotowuje się do ślubu z ukochanym. Kłopot w tym, że nie bardzo widzi siebie w roli królowej.

7 / Office Christmas Party/ Firmowa Gwiazdka – Bohaterami filmu są pracownicy firmy informatycznej. Wśród nich zimna pani prezes (w tej roli Jennifer Aniston), która nie pozwala podwładnym zorganizować biurowego przyjęcia świątecznego w dziale prowadzonym przez jej brata. Mimo zakazu impreza się odbywa, a jej gościem jest czołowa postać branży informatycznej. Rozpoczyna się totalny chaos.

8 / Holiday – Komedia romantyczna z choinką w tle, w której dwie pechowe w miłości blondynki wymieniają się mieszkaniami na czas świąt. Konsekwencją tej zamiany, która miała dla nich być ucieczką przed komplikacjami życia uczuciowego, są dalsze – tym razem już milsze – komplikacje.

9 / Love Actually/ To właśnie miłość – Kultowy film, w którym śledzimy dziesięć historii o miłości, a każda w innym wydaniu, obchodzi w tym roku 15 lat! Nie może go zabraknąć na Waszej świątecznej liście.

10 / Kevin sam w domu –  I na sam koniec, film bez którego nie byłoby Świąt. Przygody małego chłopca samego w domu stały się jednym z najlepszych filmów wszech czasów i co roku na Święta Bożego Narodzenia siadamy przed telewizorami i śledzimy perypetie Kevina. W tym roku też planujecie go obejrzeć?

Inne wpisy

Zostaw komentarz