Tie dye – hipisowskie ubrania w nowym wydaniu

Od Prady do Stelli McCartney, przygotujcie się na renesans tie-dye.

W ubiegłym sezonie Prada, Proenza Schouler, Stella McCartney i R13 zmieniły go w trend wybiegu, a wtedy pojawił się także w modzie ulicznej. Tie-dye powrócił.

Proenza Schouler zastosowała tę technikę do dżinsu, podczas gdy Prada wykorzystała go na kobiecych sylwetkach, takich jak mini sukienki i spódnice o linii A. „Ten sposób projektowania i ubierania pozwala na całkowitą indywidualność, której czasami brakuje w modzie” – podkreśla Kavita Kumari, specjalista w dziedzinie druku i farbowania w London College of Fashion. „Ponowne narodziny” tie-dye „dały ludziom możliwość odzyskania części swojej tożsamości osobistej, nie wyglądając przy tym jak klon innej osoby.”

Poniżej znajdziecie mnóstwo dowodów na to, że barwiona odzież może zastąpić Waszą monochromatyczną paletę pięknych pasteli, którą przygotowałyście na wiosnę.

Zobaczcie nasze propozycje:

NASZE PROPOZYCJE Z SIECIÓWEK I SKLEPÓW ON-LINE

Bluza kremowa ZARA  /  Koszula MASSIMO DUTTI   /   Bluza burgundowa BERSHKA  /   Koszulka na krótki rękaw ZARA  /  Bluzka TOPSHOP  /   Spódnica ZARA   /   Kurtka jeansowa ZARA  /   Koszulka PULL&BEAR  /   Spódnica z gumką ZARA  /   Spodnie jeansowe PULL&BEAR  /    Bluza BERSHKA  /   Bluza zielona BERSHKA   

INSPIRACJE Z ULIC

Źródło zdjęć: Vogue.com, Pinterest