Róż i zieleń – modne połączenie kolorów

Jak łączyć modne kolory?

Kompletując garderobę możemy sięgać po całą paletę kolorów. Obok najbardziej klasycznej czerni, bieli i granatu, są także bardziej odważne opcje. Sukcesem udanej stylizacji jest umiejętność łączenia ich ze sobą. Z jednej strony możemy wybierać sprawdzone i bezpieczne rozwiązania, jak wspomniana czerń i biel. Z drugiej jest też wiele mniej oczywistych duetów, które sprawdzą się w każdym sezonie. Wśród nich można wymienić połączenie pudrowego różu z szarym lub czerwieni z karmelem. Za pomocą kolorów można tworzyć również mniej poprawne zestawy. To propozycja przede wszystkim dla kobiet, które traktują modę jak świetną zabawę. Jednak nawet największe szaleństwo można mieć cały czas pod kontrolą. Wskazówki można znaleźć na kole, które objaśnia na czym polega color-blocking. Bezpieczne duety kolorów uzyskamy łącząc sąsiadujące ze sobą odcienie, np. czerwień z różem, niebieski z zielonym lub żółty z pomarańczowym. Odważne zestawienia powstaną natomiast, gdy wybierzemy odcienie leżące naprzeciwko siebie, np. czerwony i zielony, niebieski i pomarańczowy lub żółty i fioletowy. Ostatnio widać szczególnie inspiracje, które powstają przy wykorzystaniu różnych odcieni różowego koloru. Jego partnerem do stworzenia kontrastowego połączenia jest zielony.

Róż i zieleń w jednej stylizacji

Róż był jednym z najmodniejszych kolorów na sezon wiosna-lato 2019, które znalazły się w zestawieniu Pantone. Z jednej strony pojawił się jego pudrowy odcień (SweetLilac), który lansował między innymi Louis Vuitton, z drugiej intensywna fuksja (PinkPeacock) z kolekcji Anakiki. EmiliaWickstead w swojej kolekcji poszła o krok dalej i zaproponowała dość nietypowy duet, łącząc modny róż z zielenią. Podobny pomysł miało też wiele popularnych influencerek, które w sezonie wiosna-lato 2019 stale dzieliły się z nami swoimi pomysłami na stylizacje z tymi dwoma kolorami. Co więcej ten duet może z nami zostać na dłużej. Według Instytutu Pantone wśród najmodniejszych kolorów na jesień-zimę 2019/2020, pojawił się zarówno róż (FruitDove), jak i zieleń (Guacamole). Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, żeby wciąż je łączyć. W sklepach bez wątpienia nie zabraknie ciekawych ubrań i dodatków nie tylko w tych dwóch odcieniach, które dominowały na wybiegach.

Jak łączyć róż z zielenią?

Zielone spodnie i różowa marynarka, butelkowy płaszcz i sukienka w odcieniu fuksji, pudrowa spódnica i pistacjowy sweter – to tylko przykładowe duety, które sprawdzą się w sezonie jesień-zima 2019/2020. Dzięki temu, że zarówno róż, jak i zieleń, można znaleźć w wielu wersjach, bez trudu można wybrać coś dla siebie. Od delikatnych pasteli, przez intensywne odcienie, aż po jarzeniowe neony. Ciekawe modele można kupić w najpopularniejszych sieciówkach. Do dyspozycji są zarówno ubrania – sukienki, swetry, marynarki, płaszcze, spodnie, spódnice i inne, jak i dodatki – opaski do włosów, kapelusze typu bucket, torebki i buty. Dzięki temu bez trudu można stworzyć wiele różowo-zielonych stylizacji. W naszym przeglądzie znajduje się zaledwie zapowiedź, tego co czeka obecnie w sklepach. Można ją jednak potraktowaćjako punkt wyjścia podczas kompletowania garderoby na sezon jesień-zima 2019/2020. Wszystkiego kolorowego na najbliższe miesiące!

1  /  2  /   4

1  /  2  /   3

1  /  2  /  3  

1  /  2  /  3