Postaw na niebieski!

8

Brak Ci pomysłu na kolor ścian? Postaw na niebieski!

Kolor niebieski jest symbolem nieba. W starożytności oznaczał prawdę i nieśmiertelność. Dziś natomiast symbolizuje duchowość i bogactwo życia wewnętrznego.

Niebieski może być kolorem dominującym w przestrzeni, lub może jedynie dopełniać piękno innych użytych barw i stanowić dodatek – przysłowiową kropkę nad „i”.

Jaki odcienie są modne?

Rozróżniamy kilka rodzajów błękitu, takich jak: błękit nieba, akwamarynę i turkus, barwę lawendową oraz intensywne odcienie indygo i ultramaryny.

Gdzie możemy go wykorzystać?

Najczęściej używany jest do sypialni – działa wówczas łagodząco, lub do łazienki, gdyż stwarza wrażenie czystości i świeżości. Można wykorzystać go również w biurze lub w pomieszczeniu, w którym się uczymy – sprzyja pracy wymagającej kreatywnego myślenia.

Z czym możemy go połączyć?

Jeżeli chodzi o kolorystykę łączenia koloru niebieskiego to świetnie sprawdzi się w towarzystwie białego i szarości. Bardzo kontrastowo i nowocześnie wygląda razem z intensywną czerwienią, żółtym lub pudrowym różem. Śmiało można połączyć go z czerwoną cegłą lub z drewnem – jasnym oraz ciemnym.

Poniżej inspiracje z wykorzystaniem koloru oraz nasze propozycje produktów ze sklepów online.

5

Picture 034

243

9

0

7

6

4

3

2

1

Źródło zdjeć: Pinterest.com

02 kopia

1  / 2  / 3  / 4  /  567  / 8  / 91011