SZUKAJ

Najlepsze filtry przeciwsłoneczne do twarzy

Najlepsze filtry przeciwsłoneczne do twarzy

Każda z nas kocha słońce, ale jego skutki niekoniecznie. Promieniowanie UV szkodzi skórze na wielu poziomach. Długotrwała ekspozycja na promienie słoneczne osłabia naczynka krwionośne i włókna kolagenowe co oznacza utratę elastyczności skóry. Ponadto wysusza ją i wpływa na pojawienie się przebarwień.

Dermatolodzy ostrzegają, że główną przyczyną starzenia się skóry jest słońce, dlatego też, ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym jest koniecznością podczas, gdy cienka
i delikatna skóra twarzy nieustannie narażona jest na działanie szkodliwych promieni UV.

Funkcję ochronną spełniają kremy do twarzy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Filtr działa jak tarcza chroniąca naszą skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, które przenika za każdym razem, gdy skóra jest wystawiona na słońce. W zależności od zastosowanego filtra odbija on promienie UV bądź zamienia je na ciepło
i powoduje, że przestają być groźne dla skóry.

Promieniowanie UVA emitowane jest przez cały rok, nawet w pochmurne dni. Odpowiada za fotostarzenie skóry, zaburzenia pigmentacji i nowotwory, dlatego też kremy z wysokim faktorem przeciwsłonecznym powinny być stosowane cały rok. Z kolei promieniowanie UVB odpowiada za opaleniznę,ale również poparzenia i reakcje alergiczne. Skóra jest na nie szczególnie narażona w okresie letnim. Z tego względu należy używać kremów SPF 50, a nawet 50+.

Na rynku dostępnych jest coraz więcej kremów z filtrem, ale jak wybrać ten właściwy? Poza wysokim współczynnikiem SPF dobry filtr powinien mieć lekką, nietłustą i szybko wchłaniającą się konsystencje, tak żeby nie zapychał porów i dobrze współpracował z podkładem.

Oto najlepsze filtry do twarzy, które zapewniają niezbędną ochronę przed promieniowaniem UV oraz gładkie wykończenie. Świetnie sprawdzają się pod makijaż i są łatwe w użyciu.

Włącz ochronę UV do codziennej rutyny, zaraz po pielęgnacji i ciesz się zdrową skórą!

№ 1 MURAD Essential-C Day Moisture Broad Spectrum SPF 30 PA+++  / link / 

№ 2 SHISEIDO Urban Environment Oil-Free UV Protector Broad Spectrum Face Sunscreen SPF 42 / link /

№ 3 PHARMACERIS, S-Hydrolipidowy krem ochronny do twarzy dla dorosłych i dzieci SPF 50+ / link /

№ 4 INNISFREE Daily Mild Sunscreen SPF50+ PA++++ / link /

№ 5 AVENE Tres Haute Protection Emulsion SPF 50+ / link /

№ 6 SKIN79 Waterproof Sun Gel SPF50+ PA+++ / link /

№ 7 JOSIE MARAN Argan Daily Moisturizer SPF 47 / link /

№ 8 LANCÔME UV Expert Aquagel Defense Primer & Moisturizer SPF 50  / link /

№ 9 KIEHL’S Super Fluid Daily UV Defense SPF 50+ / link /

Tekst : CosmQueen

Inne wpisy

Zostaw komentarz