SZUKAJ

Modne wojskowe i wędkarskie kamizelki 2019

Modne wojskowe i wędkarskie kamizelki 2019

Z mody użytkowej na wybiegi

Wiele modeli ubrań, które na stałe wpisały się w modę uliczną, powstało nie z potrzeby kreowania nowych trendów, a ze względów praktycznych. Wśród takich strojów można wymienić te stworzone dla wojska – trencz i kurtkę pilotkę oraz spodnie z kieszeniami, które nazywa się bojówkami lub szturmówkami. Nawet modny w ostatnich sezonach kapelusz typu bucket, to nakrycie głowy, które miało służyć wędkarzom, a nie popularnym fashionistkom. Moda jednak nie ma problemu z adaptowaniem przeróżnych modeli, często z pominięciem ich początkowego przeznaczenia. W tym sezonie można znaleźć kilka przykładów, które to potwierdzają. Jednym z najbardziej zauważalnych są kamizelki z kieszeniami. Modele inspirowane zarówno wędkarskimi, jak i wojskowymi fasonami, to teraz prawdziwy hit, który można wpleść nie tylko w codzienne, męskie stylizacje, ale również w te noszone przez kobiety. Delikatna zwiewna sukienka w połączeniu z taką kamizelką nabierze nowego charakteru.

Skąd moda na wędkarskie i wojskowe kamizelki?

O romansie mody z militarnymi trendami już w 1996 roku pisała Suzy Menkes. Jej artykuły dla „The Times” o fascynacji modą wojskową pokazywał, żew przeszłości klienci nie zawsze dobrze reagowali na łączenie stylu mundurowych z cywilnym. Od tamtego czasu jednak wiele się zmieniło. Wzór moro, wojskowe płaszcze, kurtki pilotkii militarne kombinezony po prostu spowszedniały. Teraz widząc je na ulicy wcale nie myślimy, że wcześniej należały do żołnierzy. Wręcz przeciwnie, z każdym kolejnym sezonem przejmujemy kolejne elementy garderoby od przeróżnych grup. W kolekcji na jesień-zimę 2019/2020 pojawiła się np. zydwestka. O ile obecnie ta nazwa może nam nic nie mówić, to jednak być może wkrótce nikt nie będzie miał wątpliwości, że mowa o czapce rybaka. Zanim jednak na dobre zaczniemy kompletować garderobę na chłodniejsze pory roku, skupmy się na modnych kamizelkach, które sprawdzą się zarówno teraz, jak i w kolejnych miesiącach.

Kobiety często sięgają po modele z męskich szaf. Mowa nie tylko o ich wydaniu w wersji damskiej, ale również o zakupach na dziale z kolekcją dla panów. Przykładem może być tu Bella Hadid, która zdecydowała się na neonową, wojskową kamizelkę z męskiej kolekcji Louis Vuitton na wiosnę 2019. Jarzeniowa i lekko usportowiona wersja szturmowego modelu, idealnie pokazuje, że to ubranie unisex. Jednak czerpiąc inspiracje z męskiej garderoby, powstało też kilka damskich propozycji. Kamizelki w kolorze khaki z rozmieszczonymi taktycznie kieszeniami pojawiły się w kolekcjiSacai. Podobne modele kojarzą się jednak nie tylko w wojskiem. Patrząc na fasony, które zaprezentowała Anna Sui, ma się wrażenie, że jednak inspiracją była kamizelka wędkarza. Wybiegowa stylizacja, która została uzupełniona kapeluszem bukcethat, jasno sugeruje, że branża mody w te wakacje wybiera się na ryby.

Gdzie kupić wojskowe i wędkarskie kamizelki?

Moda z wybiegów, szybko przeniosła się do sieciówek. Niezależnie od tego czy zainteresowałaś się kamizelkami, które sprawdziłyby się na froncie, czy tymi, w których można spędzić wakacyjny weekend siedząc z wędką na pomoście lub łowiąc kolejne perełki podczas wyprzedaży w galerii handlowej, to bez trudu znajdziesz coś ciekawego. Modne kamizelki w wielu wersjach kupisz teraz w takich sklepach jak: Topshop, Bershka, Monki, &OtherStories, Urban Outfitters i Reclaimed Vintage.

1  / 2  /  3 /   4 /   56   / 7  /  89  /  10

Inne wpisy

Zostaw komentarz