Krótkie marynarki i żakiety na jesień-zimę 2019/2020

Skąd moda na krótkie marynarki?

Moda nie znosi nudy, a czasami wystarczy naprawdę mała zmiana, żeby na rzecz, która zdążyła się już opatrzeć spojrzeć w zupełnie inny sposób. Przykładów jest wiele. Swetry oversize kurczą się do mocno dopasowanych, jak po praniu w zbyt wysokiej temperaturze, legginsy tracą znaczną część swoich nogawek, a cholewki kozaków wydłużają się do połowy uda. W tym sezonie również wypatrzyliśmy kilka metamorfoz. Wśród nich trudno przegapić, że niektórzy projektanci postawili na ostre cięcie. Mamy tu na myśli klasyczne marynarki i żakiety, które postanowiono mocno skrócić. Wśród designerów, którzy postawili na taką wersje są: Acne Studios, Self-Portrait, Givenchy i Magda Butrym. Modne marynarki, które lansowano podczas tygodni mody, to przeważnie klasyczne fasony zapinane na jeden lub dwa guziki. Proste marynarki garniturowe, jak i smokingowe, bo taka właśnie wersja znalazła się w nowej kolekcji Self-Portrait, to rozwiązanie zarówno do biura, jak i na co dzień. Jak je nosić? Istnieje kilka sprawdzonych rozwiązań, a biorąc pod uwagę ich ogromną popularność wśród influencerek, to ciekawych pomysłów na stylizacje z nimi w roli głównej, będzie jeszcze przybywać.

Z czym łączyć krótką marynarkę?

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest łączenie krótkich marynarek ze spodniami z wysokim stanem, a przynajmniej właśnie tak sugerują sylwetki z kolekcji Acne Studios i Magdy Butrym. Self-Portrait natomiast pokazuje, że krótka marynarka może się także sprawdzić w duecie z sukienką. Na tym jednak pomysły się nie kończą. Bella Hadid sugeruje, że krótka marynarka może świetnie wyglądać w połączeniu z biodrówkami, ale ta opcja raczej nie sprawdzi się podczas polskiej jesieni i zimy. W przypadku influencerek prym wiodą stylizacje w wersji ze spodniami z wysokim stanem. Kompletne garnitury lub wersja z jeansami, noszone na elegancką koszulę lub z casualowym T-shirtem, zapięte lub nie – możliwości jest bardzo dużo. Decydując się na taką modną marynarkę w sezonie jesień-zima 2019/2020 nie będziesz musiała się szczególnie ograniczać. Bez trudu dopasujesz ją do własnego stylu i rzeczy, które masz już w swojej szafie. W końcu większość modeli, które znajdziemy w aktualnych kolekcjach, to klasyczne fasony, które zaprezentowano po prostu w krótszej wersji.

Gdzie kupić krótką marynarkę?

Krótkie marynarki można znaleźć nie tylko w kolekcjach wymienionych już wcześniej marek. Obok takich brandów jak Acne Studios, Self-Portrait, Givenchy i Magda Butrym, lansują je również inni. Wśród domów mody, które aktualnie mają je w swoich kolekcjach są: Orseund Iris, Area i Michael Kors. Krótkie marynarki i żakiety można znaleźć też w popularnych sieciówkach. Już teraz modne modele są dostępne w kolekcjach: Zara, & Other Stories, Arket, Bershka, Mango i River Island. Dzięki temu sięgając po modne ubranie nie będziesz musiała wydać majątku.

326236  23523

377   23236

8660521064_2_1_1  8329014064_2_1_1

8215125712_2_1_1  4661212800_2_1_1

8074504507_2_1_1  632623

1  /  2  /  3  /  4  /  5  /  6   / 7  /  8  /  9   /  10