Inspiracje makijażowe na Halloween

Halloween już lada sekunda …

Te amerykańskie, hucznie obchodzone święto duchów z roku na rok staje się coraz bardziej popularne również w Europie. Dla nas to przede wszystkim dobra zabawa, zwyczaj, który wiąże się z przebierankami masą słodyczy i psikusami!

Jeśli 31. października wybierasz się na imprezę nie zapomnij o odpowiednim stroju. O ile ubiór nie powinien stanowić większego problemu to make-up jest zdecydowanie ważniejszą sprawą. To on nadaje charakteru całej stylizacji.

Istnieje wiele innych kreatywnych sposobów tworzenia kostiumów i żaden z nich nie wymaga kupowania specjalnego stroju-wystarczy to co masz w kosmetyczce i trochę…kreatywności. Makijaż na Halloween z założenia powinien być przerażający i mroczny. Musi przyciągać uwagę, a nawet szokować! Kły, blada twarz, krwiste usta czy sztuczne rany to klasyka. Wszelkie czarownice, duchy i wampiry to zawsze dobry wybór,który można urozmaicić oryginalnym akcentem, a wcielenie się w najstraszniejsze, czarne charaktery ze świata kina każdego przyprawi o dreszczyk emocji.

Klimat rodem z horroru Ci nie odpowiada, a mrożące krew w żyłach efekty to nie twoja bajka? Spróbuj subtelnych alternatyw. Zainspiruj się kreskówkami, bohaterami z filmów albo zwierzętami. Halloween to nie czas na ograniczenia, ale na kreatywność i dobrą zabawę. Równie dobrze twój makijaż może być kobiecy, intrygujący i wpisywać się w aktualne trendy! Zaopatrz się w nieprzyzwoite ilości brokatu i wszystkiego co się błyszczy-folie, cekiny irozświetlacze. Szalej i baw się make-upem.

Oto kilka propozycji, które połączą tych kilka sprzecznych elementów. Zainspiruj się halloweenowymi makijażami i zachwyć wszystkich swoim nowym wcieleniem.

ABSTRAKCJA, ANIMAL czy EFEKT ULTRA GLOW?

Tekst : CosmQueen

(Fot. Pinterest)