SZUKAJ

Dalgonacoffee – kawa z Instagrama

Dalgonacoffee – kawa z Instagrama

(Fot. @julia.tmn)

Co to jest dalgonacoffee?

Dalgonacoffee to koreański napój na bazie kawy. Jego nazwa wzięła się od dalgony, koreańskiego słodkiego przysmaku. Pomimo, że większość kawdalgonacoffee go nie zawiera, to jednak podobieństwo smaków jest niezaprzeczalne. Jak doszło do tego, że koreański napój stał się hitem na Instagramie? Izolacja spowodowana wybuchem pandemii koronawirusa sprawiła, że ludzie nie tylko w wielu przypadkach byli zmuszeni do samodzielnego przygotowania posiłków, ale też z braku zajęcia pozwalali sobie na kuchenne eksperymenty, na które wcześniej brakowało im czasu. Wiele osób pierwszy raz upiekło chleb, ugotowało risotto lub ulepiło pierogi. Zamknięte kawiarnie sprawiły także, że wielu smakoszy kawy, postanowiło sprawdzić się w roli baristy. Ponieważ amatorzy nie mieli wprawy, to największą szansę na przebicie się miały proste receptury. W Korei Południowej właśnie z tego powodu ogromną popularność zyskała dalgonacoffee. Zaczęto ją nawet nazywać napojem kwarantanny lub kawą kwarantanny.

#dalgonacoffeechallenge – nowe wyzwanie na Instagramie

Dalgonacoffee szybko stała się hitem nie tylko w wielu domach, ale także w mediach społecznościowych. Filmiki na YouTubie i TikToku, a także mnóstwo zdjęć na Instagramie, sprawiały, że grono fanów tego napoju stale się powiększało. Z tego powodu obok #dalgonacoffee pojawił się również drugi sposób na oznaczenia fotografii przedstawiających własnoręcznie sporządzoną kawę. #dalgonacoffeechallenge, to sposób by pochwalić się nie tylko zamiłowaniem do tego napoju, ale również pięknymi formami jego prezentacji. Dzięki temu używając tego hashtaga możemy nie tylko szukać inspiracji, ale także dzielić się z innymi, tym co sami przygotowaliśmy. Bez wątpienia ta zabawa przypadnie do gustu wszystkim kawoszom dużo bardziej niż #quarantinepillowchallenge. Jeżeli chcesz się przyłączyć, to poniżej czekają wskazówki, które pomogą ci przygotować kawę dalgonacoffee.

Jak przygotować dalgonacoffee?

Jeżeli chcesz przyłączyć się do #dalgonacoffeechallenge, to w internecie znajdziesz mnóstwo wskazówek, jak przygotować taką kawę. Pianka dalgonacoffee składa się z trzech składników – kawy rozpuszczalnej w proszku, cukru i gorącej wody. Wszystkie należy przygotować w proporcji 1:1:1. Od tego czy będą w ilości po dwie łyżeczki, czy większej, zależy ilość pianki, jaką ostatecznie uzyskasz. Wszystkie składniki trzeba ubić trzepaczką, aż do uzyskania kremowej pianki. Potem całość wystarczy ułożyć na szklance wypełnionej mlekiem. Dopuszczalne jest także użycie kostek lodu. I gotowe! Kawa jest nie tylko pyszna, ale też efektowanie wygląda. Mówi się, że dalgonacoffee bardzo przypomina indyjski napój znany jako phentihuicoffee, phittihuicoffee lub kawa bita. Jedyną różnicą jest to, że podczas przygotowania kawy phentihui mleko wlewa się na wierzch bitej mieszanki, a nie układa bitą mieszankę na wierzchu mleka.

Możesz zatem poeksperymentować i sprawdzić, która wersja bardziej ci odpowiada.

@makinfoodpretty

Inne wpisy

Zostaw komentarz