SZUKAJ

Christian Dior & Saint Laurent Spring 2020

Christian Dior & Saint Laurent Spring 2020

Christian Dior

“Jak moda może mówić o zrównoważonym rozwoju, kiedy naszą racją bytu jest zachęcenie ludzi do kupowania chwilowych trendów?”

„Jako marka modowa wierzymy w jakość i ponadczasowość, ale jednocześnie moda jest nowością”, przyznała Chiuri po swoim pokazie na sezon wiosna-lato 2020 . Jej mediolańscy koledzy podczas zakończonego dopiero tygodnia mody podkreślili potrzebę świadomości, która była kluczem do zaprezentowanej kolekcji Dior. W przypadku nadmiernie produkującej branży, której nadwyżki często trafiają na wysypiska śmieci, najbardziej oczywistym wyborem jest skłonienie ludzi do kupowania odpowiednich ubrań i kupowania mniej.

Zorganizowany w ciemnym namiocie w liściastym Bois de Boulogne pokaz, oddał hołd „kobiecemu ogrodnikowi”, najnowszemu odkryciu Chiuri w rodzinnych albumach Dior. Siostra Christiana Diora, Catherine Dior, odziedziczyła talent do roślin od matki i opiekowała się ogrodem różanym w ich skromnym domu w Colle Noir po śmierci matki. Po wojnie Catherine Dior założyła firmę z kwiatami. „To był sposób, by zapomnieć o wojnie” – zauważyła Chiuri. Jej muza zainspirowała kolekcję zakorzenioną w materiałach organicznych, takich jak bogato zdobiona rafia na sukienkach i urocze garnitury z haftem z liści lub haftowane motywy ogrodowe. Przyjęła również tradycyjne romantyczne podejście do wiosennych kwiatów na letnich sukienkach z ozdobnymi botanicznymi ilustracjami i charakterystycznymi tiulowymi spódnicami.

Backstage

Pokaz mody

Goście na pokazie

 

Saint Laurent

Krótkie spodenki powracają i są krótsze niż kiedykolwiek. Niezależnie od tego, czy jest to szary grafit, granatowy prążek, czy dżins, krótkie spodenki są bohaterem sezonu, przeznaczonym do połączenia ze wszystkim, od inspirowanej modą męską kamizelki po aksamitne kurtki. Jeśli jednak szukasz czegoś nieco dłuższego zainteresują Cię jeansowe bermudy. Czujesz się bardziej dziewczyną boho? Specjalnie dla Ciebie projektant przygotował złote sukienki i bluzki z kokardą.

Oczywiście w kolekcji było coś więcej niż szorty. Były aksamitne płaszcze i sukienki na jedno ramię, lśniąca czerń, seksowne garnitury, sukienki smokingowe, dżinsowe wykończenia i czarne cekiny. A na sam koniec bogini – Naomi Campbell.

Pokaz mody

(Fot: The Impression, Zimbio, Vogue)

Inne wpisy

Zostaw komentarz