SZUKAJ

Christian Dior & Saint Laurent Fall 2020

Christian Dior & Saint Laurent Fall 2020

Christian Dior

Najbardziej wyeksponowanym z haseł, które powstały we współpracy z feministyczną artystką Claire Fontaine był migający neonowy znak ze słowem „Zgoda” zawieszony pod sufitem Jardin des Tuileries, miejsca jesiennego show Dior.

Tłumacząc wszystkie swoje inspiracje, Grazia Chiuri pokazała 85 stylizacji. Dążąc do znalezienia czegoś, co nazwała „idealną równowagą”, projektantka nawiązała również do książki Christiana Diora “The Little Dictionary of Fashion”. Była ona bazą wprowadzenia do kolekcji elementów, które uważała za podstawowe elementy każdej garderoby. Kropki, klasyczny czarno-biały look, dzianiny i frędzle dopełniły kolekcję. Podobnie jak pledy, różne wariacje na temat garniturów i dobrze znana koszulka z hasłem (tym razem jest na niej napisane „I Say I”).

Warto także zwrócić uwagę na akcesoria – chusty i czapki, skarpetki kabaretki, krawaty oraz charakterystyczne pasy i torebki z logo.

Oklaski, zwłaszcza z pierwszego rzędu, w tym od Cary Delevingne, Rachel Brosnahan, Demi Moore, Karlie Kloss, Sigourney Weaver, Maya Thurman Hawke, Romee Strijd i Alexy Chung, wyraźnie pokazały, że przesłanie Chiuri zostało dobrze przyjęte.

Pokaz

Backstage

Goście

Saint Laurent

W tym sezonie, by wykorzystać burżuazyjny trend w modzie, Anthony Vaccarello zajął się lateksem. Odniesieniem do kolekcji były lata dziewięćdziesiąte.

Lateksowe legginsy stanowiły nową warstwę bazową dla specjalności domu – kurtki. Drapowane lateksowe bluzki i ołówkowe spódnice zapinane na zamek wzmocniły klasyczny look z kokardkami, marszczonymi kołnierzykami, wiązanymi wstążkami na mankietach i kokonowymi pelerynami z piór.

Co jeszcze było nowe, ale bardzo Yves: nieskrępowane wyczucie koloru – od fuksji do fioletu, od szmaragdu do gorącego różu. Po show Vaccarello roześmiał się i powiedział, że zrobił się taki kolorowy, ponieważ zawsze mówiono mu, że swoje kolekcje robi wyłącznie w czerni. Mamy nadzieję, że zostanie przy nich także w kolejnych sezonach.

Pokaz

Detale

Goście

(Fot. Vogue, Getty Images, The Impression, Gorunway)

Inne wpisy

Zostaw komentarz