SZUKAJ

#benditliketezza – Nowy trend na Instagramie

#benditliketezza – Nowy trend na Instagramie

05Zdjęcia na Instagramie – nowe trendy

Trendy mogą dotyczyć nie tylko fasonów, wzorów i kolorów ubrań oraz dodatków. Nowe tendencje mogą być związane także z wieloma innymi dziedzinami, a wśród nich nie sposób pominąć social mediów. Instagram jest idealnym przykładem na to, że influencerzy nie znoszą nudy, nie tylko w tym co robią, ale również za pośrednictwem czego się tym dzielą. Jednym z przykładów mogą być nowe filtry. Pomimo, że technologia stale idzie do przodu, to jednak trendy w obróbce zdjęć zdają się temu przeczyć, tu widzimy raczej powrót do przeszłości. Aplikacja HujiCam sprawi, że fotografia będzie wyglądała jak z aparatu jednorazowego, które były modne w latach 90. Jeszcze innym sposobem na wyróżnienie zdjęć może być używanie konkretnych hasztagów. Te mogą odnosić się do rozmaitych tematów. Hasztagi mogą odsyłać do konkretnych dziedzin, akcji społecznych, a nawet niezwykłej kompozycji zdjęcia. Wszystko zależy od wyobraźni tworzących je ludzi. Ostatnio na ciekawy pomysł wpadła jedna z influencerek.

Tezza na Instagramie i zdjęcia #benditliketezza

Tezza Barton (@tezza) jest influencerką, której konto na Instagramie śledzi prawie 700 tysięcy osób. Na podstawie publikowanych przez nią zdjęć można uznać, że jej popularność nie jest dziełem przypadku. Tezza dba o wszystkie detale. Za każdym razem liczy się nie tylko stylizacja, makijaż i odpowiednie tło, ale również pasująca do wszystkiego poza. Bez wątpienia za efekt końcowy odpowiedzialna jest nie tylko kompozycja, ale także figura fashionistki, a dokładnie bardzo długie i zgrabne nogi. Ten atut jest podkreślany dość często i to właśnie on szczególnie mocno przyciąga uwagę, na zdjęciach oznaczanych #benditliketezza. Pomysł instagramerki zrodził się niecały miesiąc temu, a hasztag doczekał już prawie 1,5 tysiąca udostępnień z własną interpretacją zapoczątkowanego przez Tezzę trendu. W najbliższym czasie bez wątpienia pojawią się kolejne. Może ty również dołączysz do zabawy na Instagramie.

Zamiast wywracać świat do góry nogami, najpierw spróbowała obrócić go o 90 stopni. Jak się okazało, czasami wystarczy prosty zabieg, żeby całkowicie odmienić zwyczajne zdjęcie, jakich wiele spotyka się na Instagramie. Początkowo pod tymi charakterystycznymi fotografiami nie pojawiały się specjalne oznaczenia. Jednak zachwyt, który pojawiał się pod każdym z nich na Instagramie, sprawił, że Tezza postanowiła zaprosić swoich obserwatorów do wspólnej zabawy. Teraz używając #benditliketezza możemy pokazać pomysłodawczyni swoją wersję jej charakterystycznych zdjęć. Wśród osób, które zachęcone wpisem, również postanowiły powyginać śmiało ciało, są także inne influencerki. Do tej pory takimi zdjęciami podzieliły się już między innymi: Danielle Bernstein (@weworewhat), Marta Sierra (@marta__sierra), Michele Krusi (@thefashionfraction) i NatiSaal (@natisaal). Pokazuje to zatem, że między instagramerkami wcale nie musi pojawiać się rywalizacja. Mogą się również wzajemnie inspirować i razem świetnie bawić.

@beatriizsiqueira

@helenacueva

@vanessasimidamore

@spanglishfashion

@marta__sierra

@weworewhat

@chelsea_owens

@natisaal

@misspirublog

@thefashionfraction

MuradOsmann na Instagramie i zdjęcia #Followmeto

Tezza nie wpadła na pomysł oznaczenia charakterystycznych zdjęć wspólnym hasztagiem, który potem mogłyby wykorzystywać naśladujące ją osoby, jako pierwsza. Idealnym przykładem, który obrazuje jak niewinne oznaczenie pod fotografią na Instagramie, może przerodzić się w globalne szaleństwo, jest rosyjski producent muzyczny i fotograf, Murad Osmann, który od października 2011 roku publikuje bardzo charakterystyczne zdjęcia. Początkowo nie komunikował się za pomocą hasztagów. Na fotografiach, które pokazują plecy oraz wyciągniętą do tyłu rękę jego ówczesnej dziewczyny, a obecnej żony, Natalii Zakharovej, którą ściska Murad, pojawiał się tylko podpis „Follow me”. Jednak stale rosnąca popularność zamieszczanych przez niego zdjęć sprawiła, że dla sprawniejszej komunikacji zaczął się posługiwać #followmeto. Trend ten rozpoczął się w marcu 2012 roku i jest wciąż kontynuowany.

Splecione ręce stały się hitem na Instagramie, a przygoda, którą rozpoczęli kilka lat temu w Barcelonie trwa do dziś. Od tego czasu para zamieściła wyjątkowe zdjęcia z wielu zakątków świata. Do tej pory mogliśmy podziwiać Natalię Zakharovą między innymi na tle: Taj Mahal, słynnego napisu „Hollywood”, wieży Eiffla, Koloseum i wielu innych.Za pośrednictwem przyjętej formuły, para dzieli się nie tylko wspomnieniami z podróży. Zdjęcie wyciągniętej ręki, przed którą znajduje się ubrana w suknię ślubną Natalia zostało opatrzone przez Murada podpisem „Obiecuję trzymać cię za rękę i mówić, że cię kocham każdego dnia przez resztę naszego życia”. Przygody tej niezwykłej pary stały się inspiracją dla wielu podróżników, którzy w podobny sposób dokumentują swoje wyjazdy. #followmeto został użyty na Instagramie ponad 2,5 miliona razy. Pomimo, że nie wszystkie opatrzone nim zdjęcia faktycznie przedstawiają interpretacje zdjęć zamieszczanych przez Natalię i Murada, to jednak ta liczba obrazuje ogromną popularność zapoczątkowanego przez nich trendu w mediach społecznościowych.

@muradosmann

Inne wpisy

Zostaw komentarz