SZUKAJ

Alberta Ferretti & Prada Spring 2020

Alberta Ferretti & Prada Spring 2020

Alberta Ferretti

Niegdyś znana z romantycznej, godnej czerwonych dywanów odzieży wieczorowej, Alberta Ferretti od trzech sezonów systematycznie kieruje uwagę na nowe spojrzenie na odzież dzienną „dla dzisiejszej dynamicznej kobiety” – innymi słowy, młodszy wygląd, stylizowane spodnie i jeansy. W tym sezonie Ferretti zastosowała nową formułę, która oznaczała tie-dye, luźne zwężane jeansy i kombinezony, unoszące się w powietrzu jedwabne kaftany z ozdobnymi dekoltami, zamszowe spodnie i szorty. Projektantka po pokazie powiedziała, że kolory, w tym wyraziste róże, ochry oraz wodniste błękity i czernie, miały być „optymistyczne”. „Moda nie powinna być taka poważna”.

Backstage

Pokaz mody

Goście

Prada

Miuccia Prada złamała tabu, które wisiało nad naszymi głowami przez ostatnie dwa tygodnie pokazów. „Z jednej strony chcemy ocalić planetę, a nie konsumować i wydawać” – powiedziała. „Ale wtedy ludzie nie będą mieli pracy, nie będą mieli pieniędzy, a wtedy będziemy musieli sprzedać więcej. To gigantyczny problem polityczny – kontynuowała, odnosząc się do kryzysu środowiskowego – „z którym każdy musi sobie poradzić na swój własny sposób i własnym wysiłkiem”.

Kolekcja na sezon wiosna lato 2020 była niemal ponadczasowa i stanowiła niezły argument na rzecz tej filozofii. I jak zapewniła Prada: „Osoba powinna być ważniejsza niż ubrania. Styl danej osoby jest ważniejszy niż ubrania”.

Backstage

Pokaz mody

Goście

(Fot. Vogue, Zimbio, The Impression, NowFashion)

Inne wpisy

Zostaw komentarz